Jira Start

Jira Start

Dodaj “Doświadczenie w korzystaniu z oprogramowania Jira” do swojego CV

We wszystkich ofertach pracy dla PM “doświadczenie w korzystaniu z oprogramowania Jira” jest pozycją obowiązkową. Ale gdzie możesz zdobyć takie praktyczne doświadczenie, jeśli pracowałeś z innym menedżerem zadań lub jeśli w ogóle nie zarządzałeś jeszcze projektami w IT? Intensywny kurs Jira Start pomoże Ci opanować narzędzie w krótkim czasie, abyś mógł śmiało realizować w nim projekty. Przećwicz w praktyce cały cykl życia projektu w Jira, w tym zarządzanie zespołem i analizę raportów!

Początek kursu

zimą

4 zajęcia

online

Poziom trudności:

podstawowy

Początek kursu
zimą
4 zajęcia
online
Poziom trudności:
podstawowy

Dla kogo

We wszystkich ofertach pracy dla PM “doświadczenie w korzystaniu z oprogramowania Jira” jest pozycją obowiązkową. Ale gdzie możesz zdobyć takie praktyczne doświadczenie, jeśli pracowałeś z innym menedżerem zadań lub jeśli w ogóle nie zarządzałeś jeszcze projektami w IT? Intensywny kurs Jira Start pomoże Ci opanować narzędzie w krótkim czasie, abyś mógł śmiało realizować w nim projekty. Przećwicz w praktyce cały cykl życia projektu w Jira, w tym zarządzanie zespołem i analizę raportów!

Project manager

Dla tych, którzy chcą zostać PM w IT

solution-architech

Dla menedżerów, którzy pilnie muszą nauczyć się Jira

teamlead

Dla zespołów, które chcą przejść na Jira

Dodaj umiejętności do swojego CV:

  • Wybór odpowiedniego frameworka dla konkretnego projektu

  • Umiejętność budowania procesu pracy w Scrum lub Kanban od zera

  • Znajomość elementów Jiry zgodnie z zasadami Agile

  • Biegła znajomość backlogu i szacowania zadań

  • Monitorowanie i kontrola sprintów

  • Konfiguracja workflow projektu

  • Zarządzanie zespołem

  • Tworzenie i analiza raportów

Czego się nauczysz?

Czego się nauczysz?

Dodaj umiejętności do swojego CV:

  • Wybór odpowiedniego frameworka dla konkretnego projektu
  • Umiejętność budowania procesu pracy w Scrum lub Kanban od zera
  • Znajomość elementów Jiry zgodnie z zasadami Agile
  • Biegła znajomość backlogu i szacowania zadań
  • Monitorowanie i kontrola sprintów
  • Konfiguracja workflow projektu
  • Zarządzanie zespołem
  • Tworzenie i analiza raportów

Program kursu

Ustawienia i funkcjonalność Jira

✓ Czym jest Jira? Jej zalety i sekret popularności
✓ Wersje Jira. Porównanie możliwości płatnej i darmowej wersji
✓ Niezbędny setup profilu
✓ Podstawowe informacje na temat tworzenia projektu. Szablony projektów. Krótko o metodologiach Scrum i Kanban. Typy projektów PMT i PMC
✓ Jira dla Użytkownika, Menedżera, Administratora — jaka jest różnica
✓ Interfejs Jira. Nawigacja w projekcie. Nawigacja po zadaniach. Tworzenie zadań
✓ Epic vs Story vs Task vs Subtask: różnice i strategie stosowania

Po wykładzie zrozumiesz zasady działania systemu Jira i sposób, w jaki odzwierciedla on podejścia Agile. Będziesz w stanie dobrać odpowiedni typ i metodologię zarządzania projektami w celu stworzenia produktu IT. W praktyce stworzysz projekt zgodnie z wymaganiami klienta.

Praca z zadaniami

✓ Szczegóły metodologii Scrum i Kanban w Jira
✓ Tablice (boards)
✓ Tworzenie niezbędnych atrybutów/artefaktów zadania
✓ Ocena zadań (grooming)
✓ Praca z backlogiem
✓ Zarządzanie sprintami, wydaniem

Na tych zajęciach będziemy tworzyć tablice projektów i strukturyzować zadania. Omówimy, jakie jednostki oceny zadań i statystyki istnieją oraz jak je skonfigurować. W praktyce priorytetyzujemy backlog projektu, rozdzielamy zadania i uruchamiamy pierwszy sprint.

Monitorowanie postępu projektu

✓ Wyszukiwanie zadań: podstawowe, zaawansowane
✓ Moc języka JQL
✓ Otrzymywanie powiadomień
✓ Aktywna faza sprintu, podejmowanie decyzji
✓ Monitorowanie i kontrola sprintu na dashboardach

Dowiesz się, jak szukać odpowiednich zadań. Będziesz w stanie skonfigurować i zapisać filtr tasków, aby szybko śledzić stan bieżącego projektu i podejmować decyzje związane z zarządzaniem. W trakcie praktycznej części stworzymy filtry według potrzebnych parametrów i przygotujemy raport sprintu.

Rozszerzone ustawienia Jira: workflow, screen, custom fields

✓ Konfiguracja workflow
✓ Zarządzanie dostępem
✓ Role w zespole
✓ Wtyczki

Dowiedz się, jak korzystać z pulpitu do współpracy z zespołem oraz jak skonfigurować pojedyncze pole informacji o projekcie, aby śledzić cały cykl życia zadań. Dzięki temu będziesz w stanie skonfigurować pracę zespołu poprzez dostosowanie procesów biznesowych. Podczas części praktycznej zdefiniujemy role uczestników projektu, skonfigurujemy prosty proces biznesowy i pokażemy wygodny pulpit nawigacyjny projektu. Następnie przygotujemy końcowy raport dotyczący projektu.

Prelegenci

Артем Жавроцкий A

Artem Żaworocki

Senior Рroject Мanager w firmie SoftServe

15 lat w IT. Od 2 lat jest konsultantem Agile w USA. 5 lat na stanowi10+ lat doświadczenia w IT, w tym 5 lat w zarządzaniu projektami. Pracował z projektami w domenach Big Data, Fintech, Geolocation Services, IoT. Zarządzał projektami od etapu pomysłu do wprowadzenia na rynek. Pełnił również role BA i Product Owner. Jest zwolennikiem PMBOK. Zawsze chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą.

10+ lat doświadczenia w IT, w tym 5 lat w zarządzaniu projektami. Pracował z projektami w domenach Big Data, Fintech, Geolocation Services, IoT. Zarządzał projektami od etapu pomysłu do wprowadzenia na rynek. Pełnił również role BA i Product Owner. Jest zwolennikiem PMBOK. Zawsze chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą.

Co zyskasz?

novyj-uroven-zadach

Lifehack na rozmowy kwalifikacyjne

Przygotowujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej i zauważyłeś, że firma wymaga doświadczenia w pracy z Jirą? Mamy dla Ciebie uniwersalny sposób na szybkie i kompleksowe przygotowanie się do nowej pracy, zaplusowanie w oczach rekrutera lub nowego szefa w pierwszych dniach na nowym stanowisku. Możesz oglądać wykłady w dogodnym dla siebie czasie, a zgromadzone pytania omówić osobiście z doświadczonym wykładowcą i ekspertem w Jira.

dokumentacziya

Instrukcje dotyczące wdrożenia

Czy Twoja firma właśnie przechodzi na Jira? Nasz intensywny kurs to pierwsze kroki w konfiguracji projektów w Jirze i nauka podstawowych funkcji dla ciebie i twojego zespołu. W ciągu zaledwie 4 zajęć otrzymasz instrukcje krok po kroku, a pytania indywidualne będziesz mógł zadawać wykładowcy podczas sesji Q&A.

nuzhnye-navyki

Systematyczne podejście

Program kursu został zaprojektowany tak, aby stopniowo, konsekwentnie, a jednocześnie bardzo szybko zanurzyć się w pracę z usługą. Same konkrety bez zbędnego lania wody.

sertifikat

Doświadczeni eksperci

Prowadzący kurs mają bogate doświadczenie w pracy z Jirą i mogą oprzeć wiedzę na swoich udanych projektach, co daje możliwość uzyskania aktualnych informacji z pierwszej ręki na temat konkretnego zagadnienia.

obshhenie

Porady 24/7

Dodamy Cię do prywatnego czatu, gdzie będziesz mógł uzyskać porady od prowadzących lub innych kursantów nawet po zakończeniu kursu, a także skonsultować się z profesjonalistami i uzyskać opinie ekspertów.

pln 0.16eur 0.0329usd 0.0342

Masz wątpliwości?

Zostaw e-mail, aby dostać przykład lekcji i plan rozwoju kariery!

    Najczęściej zadawane pytania

    Czy to naprawdę takie potrzebne? Byłem na wielu rozmowach kwalifikacyjnych i nikt nie pytał mnie o Jirę.

    Tak, nie we wszystkich rozmowach kwalifikacyjnych pytają o umiejętność korzystania z narzędzia do zarządzania projektem. Ale tylko dlatego, że rekruter domyślnie zakłada, że posiadasz taką umiejętność. A Ty możesz “zaskoczyć” nowego pracodawcę i zespół swoją nieumiejętnością prowadzenia projektów w najbardziej popularnym menedżerze zadań. Czy zdążysz opanować Jirę w czasie okresu próbnego, mając na głowie gigabajty informacji o projektach i firmie?

    Wszystkie menedżery zadań są w zasadzie takie same, po co więc uczyć się właśnie Jiry?

    Jira nie bez powodu jest najpopularniejszym narzędziem do zarządzania projektami. Szczególnie w branży IT. Ten menedżer zadań jest na tyle elastyczny, że można go dostosować do dowolnego projektu w dowolnej dziedzinie. Niedoświadczonemu menedżerowi może być trudno odróżnić, która funkcjonalność jest naprawdę potrzebna dla jego projektu, a która tylko “zaśmieca” interfejs i przeszkadza zespołowi i menedżerom. Nasi doświadczeni prelegenci pomogą wam zrozumieć, co i jak oraz wyjaśnią, w jaki sposób łatwo i klarownie prowadzić projekty w Jirze.

    Mamy już administratora Jiry - on mi wszystko skonfiguruje

    Cóż, świetnie, że masz specjalistę, który skonfigurował dla ciebie Jirę na samym początku. Jednak bardzo często problemy z wydajnością i niedogodności związane z niestandardowym procesem pojawiają się dopiero w samym środku projektu. Jeśli nie znajdziesz rozwiązania, będziesz zaciskać zęby aż do samego wydania (które niekoniecznie będzie na czas). Co więcej, bardziej doświadczeni menedżerowie *czytaj: Middle* mają godną pozazdroszczenia autonomię w dostosowywaniu swojej Jiry.

    W naszej firmie nie używa się Jiry, czyli nie potrzebuję kursu?

    Jeśli nie możesz przekonać swojego kierownictwa, aby zaczęło korzystać z najpopularniejszego narzędzia do kontrolowania zadań i zespołów w zarządzaniu projektami, to tak, nie będziesz w stanie zastosować wiedzy z kursu już teraz. Pamiętaj jednak, że każde stanowisko Strong Junior PM i wyższe zawsze będą miały w wymaganiach “umiejętność pracy z Jirą”. Jeśli nie planujesz pracować przez całe życie w jednym miejscu, zapraszamy na kurs z myślą o przyszłości.

    Po co mi wasz kurs, skoro wszystko mogę znaleźć online, zwłaszcza na stronie Atlassian?

    Naszym celem jest zaoszczędzenie czasu i pieniędzy oraz zdobycie potrzebnych umiejętności w jak najkrótszym czasie. W internecie można znaleźć wiele podstawowych informacji o jednostkach i strukturze Jira, które są już znane każdemu, kto kiedykolwiek prowadził w niej projekt. Czasami jednak zdarza się odwrotna sytuacja: natkniesz się na listę wtyczek, która ciągnie się w nieskończoność i nie będziesz mieć pojęcia, jak to ugryźć.

    W trakcie ponad 60 wywiadów ustaliliśmy, że nie wykorzystuje się ponad 70% możliwości i funkcji Jiry. Często menedżerowie nie wiedzą, jak rozwiązać konkretne problemy podczas projektu i latają po grupach i społecznościach PM-ów, bo “może ktoś już się z tym spotkał”. My nie tylko damy Ci taką społeczność w jednym miejscu, ale także przeanalizujemy najczęstsze problemy, z którymi się spotykasz i pewnie nawet nie wiedziałeś, że Jira pomoże Ci je wszystkie rozwiązać.

    Jak przebiegają zajęcia w ramach kursu?

    •       Zajęcia odbywają się w formie 1,5-godzinnych webinariów z częścią praktyczną.
    •       Wiedza jest poparta przykładami i studiami przypadków z rzeczywistego doświadczenia wykładowcy. Nauczyciele przedstawiają tematy za pomocą żywych obrazów, które są łatwe do zapamiętania i wykorzystania w pracy.
    •      Zapewniamy tylko aktualną wiedzę, która jest wysoko ceniona na rynku.

    Czy mogę płacić tylko za wykłady, które mnie interesują, a nie za cały kurs?

    Niestety nie ma takiej możliwości. Wykłady są ze sobą powiązane i materiał na każdym z nich może odnosić się do wiedzy zdobytej na poprzednim wykładzie. Ponadto w ramach kursu przewidziano również prace domowe, więc aby wycisnąć z niego jak najwięcej, należy uczestniczyć w wykładach w określonej kolejności.

    Czy otrzymam certyfikat?

    Tak, wydajemy certyfikat ukończenia kursu. Będzie dostępny w formie online do umieszczenia na LinkedIn.

    Możesz również otrzymać certyfikat z wyróżnieniem i osobistą rekomendację od prowadzącego, jeśli wykonasz wszystkie zadania domowe i zdasz egzamin.

    Czy mogę zapłacić za kurs w ratach?

    Tak, możesz. Oferujemy raty w znanych bankach i różne warunki podziału płatności. Wystarczy złożyć wniosek, a my indywidualnie dobierzemy idealny schemat płatności

    Dowiedz się, jak uzyskać dodatkowy rabat

    Wypełnij wniosek, aby otrzymać rabat