Każdemu sukcesowi trzeba pomóc: wskazówki dla początkujących w IT od absolwentki kursu DAO PM

13 kwietnia 2023

  • Autor: Pawel Laskowicz

  • Złożoność: łatwo

  • Czas: 3 min

Absolwentka kursu DAO PM – Kinga Wójtów jest najlepszym przykładem, że “chcieć to móc” i postanowiła postawić na swój rozwój, dzięki czemu w niedługim czasie awansowała w strukturach firmy. 

Zaczynała od stanowiska specjalistki ds. obsługi klienta, potem krótki czas pracowała jako asystentka zarządu, by finalnie zostać Project Managerką. Kinga zdaje sobie jednak sprawę z tego, że nie można stać w miejscu, dlatego obecnie jest w trakcie robienia już trzeciego kursu od IAMPM. Zachęcamy do przeczytania wypowiedzi Kingi, której historia może być inspiracją do działania również dla Ciebie!

Jak zrobić karierę w nietechnicznym świecie IT

Każdemu sukcesowi trzeba pomóc: wskazówki dla początkujących w IT od absolwentki kursu DAO PM

Ukończyłam studia magisterskie z zarządzania projektami, więc uznałam że to jest moja ścieżka kariery. Chcę więc rozwijać swoje umiejętności oraz zdobywać nowe doświadczenia w tym zawodzie.

Trafiłam na profil IAMPM na Instagramie i zaciekawiła mnie Wasza oferta. Wzięłam udział w bezpłatnym webinarze i zdecydowałam się zakupić pierwszy kurs.

Wybrałam dziedzinę nietechniczną w IT, ponieważ interesuje mnie szeroki zakres zagadnień związanych z branżą IT, które nie wymagają bardzo specjalistycznej wiedzy technicznej. Dodatkowo umożliwia mi ona łączenie zainteresowania technologią z umiejętnościami interpersonalnymi. Cenię sobie również możliwość pracy z różnymi zespołami, co pozwala mi na zdobywanie nowej wiedzy i rozwijanie się na różnych płaszczyznach.

Skończyłam już kurs DAO PM oraz Tech Mind. Kursy były naprawdę ciekawe, ale przede wszystkim, dzięki nim zdobyłam wiedzę, która będzie dla mnie przydatna w codziennej pracy. Stwierdziłam także, że wciąż chcę się rozwijać, więc obecnie jestem w trakcie kursu I AM BA.

Dla mnie bardzo istotne było to, że zajęcia były prowadzone przez wykładowców, którzy są praktykami i pracują w branży. Niezwykle przydatne były rady i wskazówki, które od nich otrzymałam. Podczas zajęć przerabialiśmy głównie zadania praktyczne, które pozwalają na utrwalenie wiedzy. Uczyliśmy się więc tego co rzeczywiście przydatne w zawodzie. Materiał był ciekawy i ukierunkowany na branżę IT.

Dlaczego stanowisko Project Managera?

Obecnie jestem Project Managerem. Stawiam dopiero pierwsze kroki w tym zawodzie, ale już sporo wiedzy zdobytej na kursach wykorzystuję w swojej pracy. Uważam, że na tym stanowisku jest wiele możliwości rozwoju i na przeróżnych płaszczyznach. Praca z różnymi ludźmi, brak monotonii, ciekawe zadania – na tym stanowisku nie można się nudzić!

Osobom, które dopiero myślą o rozpoczęciu swojej przygody z IT, chciałabym powiedzieć, że przede wszystkim nie można się bać zaczynać od podstaw. Warto skorzystać z dodatkowych kursów, które pomogą wejść w świat IT, jak te od IAMPM.

Oczywiście, ta droga nie jest usłana różami, ale nie wolno się zniechęcać. Wejście do branży IT może wydawać się trudne, ale ten świat potrzebuje różnych umiejętności, nie tylko technicznych. Ponadto, trzeba nieustannie rozwijać swoje umiejętności, ponieważ branża IT jest bardzo dynamiczna.

Każdemu sukcesowi trzeba pomóc: wskazówki dla początkujących w IT od absolwentki kursu DAO PM

Co zrobić, aby osiągnąć sukces

Jeśli myśleliście kiedyś o pracy w IT, pewnie nieraz zastanawialiście się co możecie zrobić, aby się Wam udało?

Mamy więc dla Was garść wskazówek:

  • zapoznajcie się z listą zawodów w IT i wybierzcie swoją ścieżkę,
  • przekujcie wizję w jasno określony cel (jakie środki i ile czasu jest niezbędne, aby cel został osiągnięty),
  • cel rozbijcie na poszczególne etapy – wtedy jego osiągnięcie będzie bardziej realne, a zaliczenie każdego kolejnego etapu będzie dla Was małym sukcesem,
  • nauka to podstawa – czytajcie artykuły, książki tematyczne, oglądajcie webinary, bierzcie udział w konferencjach i kursach,
  • nie poddawajcie się, determinacja to klucz do sukcesu 😉 

Jest prawdą to, że możecie próbować uczyć się sami. Nie ma w tym przecież nic złego, ale taka droga jest trudniejsza i często przypomina błądzenie we mgle. Uczenie się na własnych błędach może trwać latami, a przecież chyba nie jesteście aż tak cierpliwi. 

Z drugiej strony, nie chcemy mydlić Wam oczu – wzięcie udziału w jednym kursie nie załatwi wszystkiego. Z pewnością może natomiast znacznie skrócić drogę do osiągnięcia Twojego celu. Praktyczne umiejętności, cenna wiedza, wsparcie mentorów, networking. To wszystko oferujemy na kursach IAMPM. Przy Twoim zaangażowaniu, wspólnie możemy osiągnąć wiele.

Podejmij właściwą decyzję, a może wkrótce to właśnie Twoja historia będzie powodem do inspiracji dla innych!

Pawel Laskowicz

Content Manager w IAMPM. Doświadczenie w marketingu zbierał już w kilku różnych dziedzinach: gastronomii, hotelarstwie oraz w branży modowej. Otwartość na nowe wyzwania zaprowadziła go jednak do świata IT.