Kurs DAO PM oczami absolwenta

7 marca 2024

  • Autor: Pawel Laskowicz

  • Złożoność: łatwo

  • Czas: 2 min

Zapytaliśmy Adama – absolwenta kursu DAO PM o to, jakie są jego odczucia względem kursu i jakich wskazówek mógłby udzielić uczestnikom kolejnych edycji kursu. Poznajcie perspektywę Adama i przekonajcie się sami o tym, że DAO PM to coś znacznie więcej niż kurs online. A więc zaczynajmy. 

Powiedz nam w jakim kursie u nas uczestniczyłeś? 

Byłem uczestnikiem kursu Dao PM

Po jaką wiedzę przyszedłeś na kurs oraz czego Ci brakowało?

Na kurs przyszedłem, bo potrzebowałem popracować nad teoretycznymi stronami project managementu, a brakowało mi trochę więcej rozwiązywania use cases z codziennej pracy PMa

Jak wyglądała nauka na kursie oraz które tematy były dla Ciebie najbardziej istotne i dlaczego?

Mówiąc szczerze, nauka na kursie przebiegała bardzo przyjemnie. Bardzo dobrze wspominam również uczestników jak i prowadzących kurs, a tematami istotnymi były dla mnie: planowanie, zarządzanie ryzykiem oraz inicjacja projektu, które pomogły poznać mi nowe, dobre praktyki.

Opowiedz nam o wszelkich nieoczekiwanych spostrzeżeniach zdobytych podczas kursu. Być może były momenty, które naprawdę Cię zaskoczyły.

Otóż jednym z najbardziej zaskakujących odkryć dla mnie było to, jak różne perspektywy na zarządzanie projektem przedstawiają prowadzący. Było to naprawdę pozytywne zaskoczenie, które potwierdziło mi tylko, że każdy wykorzystuje teorię w praktyce na swój własny sposób.

Gdybyś miał opisać kurs w trzech słowach, co byś powiedział?

Inspiracja, motywacja i ciężka praca

Wymień jeden lub więcej problemów, który kurs pomógł Ci rozwiązać i w jaki sposób?

Otóż uważam, że kurs wypełnił luki w moim doświadczeniu dotyczące przejmowania istniejących projektów, co różni się od budowania go od podstaw, a konkretne case studies i techniki, które omówiliśmy są teraz nieocenione w mojej pracy. 

Na jakim stanowisku obecnie pracujesz? Czy wiedza zdobyta podczas kursu może być zastosowana w Twojej pracy lub osobistych projektach? 

Aktualnie pracuję jako Product Owner i z pewnością mogę stwierdzić, że nabyta wiedza przydaje mi się w mojej codziennej pracy.

Jak kurs wpłynął na Twój harmonogram i codzienną rutynę? Czy łatwo było zarządzać czasem i wykonywać zadania domowe?

Mówiąc szczerze, nie miałem większych problemów z przystosowaniem się do wieczornych zajęć i prac domowych. Myślę, że to dlatego, że bardzo chciałem chłonąć wiedzę, którą wykorzystuję, by poszerzać swoje horyzonty w codziennej pracy.

Czym nasz kurs różni się od innych kursów, których mogłeś uczestniczyć wcześniej?

Myślę, że pierwsza odpowiedź, która mi się nasuwa na język to różnorodność prowadzących. Uważam to naprawdę za wielki plus Waszych kursów, gdyż daje to ogromną wartość móc poznać różne spojrzenia na wiele tematów.

Dlaczego wybrałeś IAMPM?

Ponownie powtórzę – zobaczyłem kadrę prowadzącą kurs i uznałem, że są w niej ludzie z ogromnym bagażem doświadczeń, chcący się nim podzielić.

Kurs DAO PM oczami absolwenta

Jakich rad udzieliłbyś studentom następnych edycji kursu?

Zaplanujcie sobie czas, tak aby w czasie trwania kursu być naprawdę skoncentrowanym na nim, ponieważ prowadzący przekazują masę przydatnych tipów, które wykorzystacie później w swojej nowej bądź obecnej pracy.

Jaki jest Twój następny krok? Jakie są Twoje cele zawodowe? 

Chcę się rozwijać dalej jako Product Owner i dalej chłonąć wiedzę w obszarze nowych technologii. A następnie tworzyć użyteczne rozwiązania, które umożliwią wielu ludziom oszczędność swojego czasu i pieniędzy. Ze swojej strony bardzo dziękuję. Cieszę się, że byłem uczestnikiem Waszego kursu. Mam nadzieję, że do zobaczenia na innych Waszych kursach. Cześć!

Pawel Laskowicz

Content Manager w IAMPM. Doświadczenie w marketingu zbierał już w kilku różnych dziedzinach: gastronomii, hotelarstwie oraz w branży modowej. Otwartość na nowe wyzwania zaprowadziła go jednak do świata IT.